"25 godina arheološkog odjela Muzeja grada Kaštela"

Izložbu '25 godina Arheološkog odjela Muzeja grada Kaštela' priredio je Arheološki odjel Muzeja grada Kaštela i otvorio je 7. prosinca 2016. g. Izložba je postavljena u prostorima Nadbiskupskog kaštela u Kaštel Sućurcu. Povod je 25 godina od početka prvih sustavnih arheoloških istraživanja koja je obavio tadašnji Zavičajni muzej Kaštela. Tim istraživanjima muzej je pribavio prve predmete za arheološku zbirku u nastajanju. Izložba kroz panoe i plakate prethodnih izložbi prikazuje što je sve napravljeno u ovih 25 godina. Započelo se s jednim djelatnikom i jednim stolom i nula predmeta, a danas su zaposlena dva arheologa, te po jedan restaurator i jedan dokumentarista-crtača. Odjel djeluje u jednom kaštelu i ima oko 2000 inventiranih predmeta. Istraživalo se oko dvadesetak lokaliteta, priredilo desetak izložbi, a s nekima i gostovalo po Hrvatskoj. Za izložbu 'Antički Sikuli' njeni autori (Ivanka Kamenjarin i Ivan Šuta) 2012. su dobili godišnju nagradu 'Josip Brunšmid' koju dodjeljuje Hrvatsko arheološko društvo. Autorica izložbe i kataloga je Ivanka Kamenjarin, viša kustosica i voditeljica Arheološkog odjela MGK. Izložba će trajati do 28. veljače 2017. godine. Uz izložbu organizirat će se pedagoške radionice za školsku djecu u kojima će se moći upoznati s arheološkom strukom.