Izložba: "Kulturni krajolici Kaštela 1960.-2016."

Povodom Međunarodnog dana muzeja 2016. godine u srijedu 18. svibnja u 20 sati u Muzeju grada Kaštela (nadbiskupski kaštel u Kaštel Sućurcu) biti će otvorena izložba pod nazivom „Kulturni krajolici Kaštela 1960.-2016.“ autorice Sanje Acalije. U projekt izložbe uključeno je više osoba i institucija. Glavni dio izložbe čine fotografije kaštelanskih naselja (autora Petra Jovića) snimljenih iz zraka u razoblju od 1960. do 1969. godine iz fundusa fototeke Muzeja grada Splita. Posjetitelji će moći po prvi puta vidjeti neke od zračnih fotografija Kaštela iz tog doba. Kao odvojenu cjelinu prikazati ćemo video zračni snimak kaštelanskih naselja iz 2016. godine te audio snimke razgovora s nekoliko pripovjedača/kroničara. Taj dio izložbe će biti realiziran u suradnji s HRT Centrom Split, a snimke je ustupila tvrtka Parchy Computers. Ulaz na izložbu je besplatan, a svi posjetitelji moći će kupiti knjigu Ive Babića „Prostor između Trogira i Splita“ po cijeni od 25 kn (50 % popust).