Juuu - huuu! Praznici su, idemo u muzeje!

Muzej Grada Kaštela 27. prosinca 2014. - 9. siječnja 2015.

Ovogodišnja pedagoška akcija „Juuu-huuu! Praznici su, idemo u muzeje“ uspješno je završena u splitskim muzejima i u Muzeju Grada Kaštela. U vrijeme školskih praznika za djecu, mlade i odrasle, organizirane su brojne radionice te besplatan ulazak u muzeje i galerije. Radionice su priuštile odličnu zabavu, sudionici su otkrili zanimljive informacije te im je omogućeno da se okušaju u vlastitim umjetničkim ostvarenjima. Muzejske radionice Muzeja Grada Kaštela Muzej je organizirao dvije vrste radionica u svojim prostorima u Kaštel Sućurcu i Kaštel Lukšiću. Na muzejskoj radionici Pučki Božićni običaji u Kaštelima sudionicima su prenijeta znanja o tradicijskoj kulturi kroz stare običaje. Djeca su upoznata s raznim pojmovima i običajima vezanima za blagdane. Na radionicama su izrađivali tradicionalne Božićne ukrase sa područja Kaštela. Radionice su bile namijenjena djeci u dobi od 7 do 12 godina, a odvijale su se u prostoru Muzeja grada Kaštela u Kaštel Sućurcu 27., 29. i 30. prosinca 2014. godine. Muzejska igraonica – učionica Osvoji kaštel Vitturi bila je namijenjena djeci u dobi od 6 do 11 godina. Uz njih su mogli prisustvovati svi zainteresirani. Svi su bili pozvani da osvoje kaštel Vitturi ali ne oružjem već znanjem stečenim kroz radionice. Upoznati su s oružjem hrabrih vojnika koji su branili i obranili naša Kaštela, a isto tako su prošli kroz prostore muzeja kako bi što bolje shvatili elemente obrambene utvrde odnosno kaštela Vitturi. Napadi, obrane, učenje i zabave u kaštelu Vitturi održani su u srijedu 7., 8. i 9. siječnja 2015. godine. U radionicama je sudjelovalo 105 djece i 31 odrasla osoba iz Kaštela, Solina, Splita i Žrnovnice. Svi oni su osvojili kaštel Vitturi dobivši ga na razglednicama, magnetima, slikovnicama, maketama, slagalicama i ostalim nagradama.